Samolotowa wycieczka do Paryża dla dwojga

Malowniczy i urzekający Paryż to bez wątpienia miasto magiczne, dlatego też polecamy przyjazd tutaj szczególnie osobom zakochanym i parom, pragnących spędzić romantyczny weekend w jednej z najpiękniejszych, europejskich stolic.

Obecnie do Paryża polecieć można samolotem niemalże z każdego polskiego lotniska. Jak się okazuje, ceny biletów od kilku lat utrzymują się na niskim poziomie, dlatego też nie dziwi fakt popularności kilkudniowych podróży do stolicy Francji. Średnio za bilet lotniczy z Krakowa, Warszawy, Katowic lub Gdańska zapłacimy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Planując podróż do Paryża, warto odpowiednio wcześnie zabookować bilety, które nierzadko mogą wynieść Państwa zaledwie 70-90 złotych.

Weekendowe wycieczki do Paryża cieszą się od lat ogromną popularnością, zwłaszcza wśród zakochanych i par. Urokliwe zakątki, malownicze krajobrazy i bogactwo najznamienitszych dzieł sztuki sprzyja utrzymaniu romantycznego, kameralnego charakteru wspólnego wyjazdu. Jak się okazuje, również wiele osób decyduje się na oświadczyny lub zaręczyny właśnie podczas kilkudniowego wyjazdu do Paryża, miasta artystów i zakochanych.

Z powodzeniem więc można polecieć tanimi liniami lotniczymi z Polski do Paryża, by móc zwiedzić tam najważniejsze zabytki i ciekawe miejsca oraz uczestniczyć w imprezach i wydarzeniach kulturalnych. W Paryżu bowiem atrakcji turystycznych nie brakuje, dlatego też podpowiadamy, gdzie wybrać się, będąc w stolicy Francji wraz z ukochaną osobą.

Wieża Eiffla to pozycja obowiązkowa na mapie paryskiej podróży, stanowiąca symbol całej Francji. Zakochanym, pragnącym spędzić romantyczny weekend w Paryżu polecamy wieczorny spacer na wieżę, by podziwiać z niej panoramę miasta. Dużą popularnością cieszy się spędzanie Sylwestra na Wieży Eiflla, gdzie wielu zakochanych zaręcza się lub poślubia.

Wyspa Łabędzi to równie klimatyczne miejsce nad Sekwaną. Spacer po Wyspie Łabędzi, oddalonej nieco od ruchliwego centrum polecamy szczególnie zakochanym. Można tutaj odpocząć po całodziennym zwiedzaniu i w magicznej atmosferze spędzić spokojny, nastrojowy wieczór.

Dzielnica Łacińska to z kolei propozycja na zwiedzanie w ciągu dnia. Mieści się tutaj bowiem mnóstwo cukierni i malutkich kawiarenek, gdzie można nie tylko dobrze zjeść, ale napić się również najlepszego, francuskiego wina. Zakochani często wybierają się również w okolice Pałacu Senackiego, który nosi wdzięczną nazwę “zakątka zakochanych”.

Ogród Bagatel to kolejne, ustronne i spokojne miejsce, pełne romantycznych zakątków. Oprócz roślin znajdują się tutaj również malownicze wodospady i staw, chętnie odwiedzany przez łabędzie. Zazwyczaj przychodzi tu niewielu turystów, dlatego też proponujemy spacery po urokliwych alejkach zakochanym, pragnącym pobyć sam na sam.